Misja GBAteki
Game Boy Advance to konsola Nintendo, która osiągnęła w krótkim czasie ogromny sukces. Wydano na nią grubo ponad 1000 tytułów, z czego wiele naprawdę znakomitych. Żeby tego było mało, przez lata społeczność skupiona wokół GBA stworzyła mnóstwo świetnych hacków, modów i samodzielnych gier. Wszystko to porozrzucane jest jednak po Sieci, a części tytułów pewnie nigdy nie uda się już odzyskać.
Naszą misją jest zarchiwizowanie jak największej liczby gier w sposób, który umożliwia łatwą nawigację i wyszukiwanie według różnych kryteriów. GBAteka ma być pomnikiem fenomenu, jakim był ten system. W Internecie nie ma miejsca, które w sposób przystępny podawałoby wszystkie niezbędne informacje, zapewniało wysokiej jakości grafiki oraz jednocześnie zawierało prawidłowe informacje o gatunkach opisywanych gier (tutaj kuleje zwłaszcza GameFAQs).
Aktualnie uzupełniamy oficjalnie wydane produkcje.
Konstrukcja wpisu
Wpis dotyczący gry wydanej oficjalnie zawiera następujące informacje:
- tytuł – jeśli gra ma więcej niż jeden tytuł, najpierw wymieniany jest angielski lub europejski, a w nawiasie pozostałe;
- gatunek – jeśli gra zalicza się do więcej niż jednego, wymieniane są wszystkie;
- rok wydania – w nawiasie umieszczane są regiony, w których wydano grę (JP – Japonia, NA – Ameryka Północna, EU – Europa, AU – Australia, KO – Korea);
- seria – nazwa serii, w ramach której wydana została gra; także anime, film lub serial, jeśli dotyczy;
- język – wszystkie języki, w których oficjalnie wydano grę;
- twórca – firma, która stworzyła grę;
- wydawca – firma lub firmy, które wydały grę;
- zrzuty z gry – obrazki z gry powiększone do 300%.
Wpis dotyczący tłumaczenia zawiera następujące informacje:
- tytuł – główny tytuł gry ustalony zgodnie z zasadami podanymi wyżej;
- gatunek;
- autor – jeśli jest więcej niż jeden, podani są wszyscy;
- download – link do downloadu, z którego można ściągnąć tłumaczenie (w formie łatki, nie romu);
- zrzuty z gry – obrazki z przetłumaczonej gry powiększone do 300%.
Jak korzystać ze strony
Istnieją trzy sposoby na przeglądanie zawartości strony. Po pierwsze, można zapoznawać się z wpisami w kolejności ich dodawania na stronie głównej.
Menu po prawej służy do pokazywania pogrupowanych tematycznie wpisów w formie stron z kafelkami. Żeby zobaczyć konkretną galerię, należy rozwinąć menu przyciskiem po lewej stronie kategorii.
Menu u góry to uporządkowane tematycznie listy tekstowe z odnośnikami do poszczególnych wpisów.
Kontakt
Jestem otwarty na wszelkie formy współpracy lub reklamy. Jeśli masz propozycję, zauważyłeś błąd na stronie lub chciałbyś pomóc ją tworzyć, pisz na michurpg@gmail.com.
Michał „Michu” Wysocki